WEB-PROJEKT | tvorba, správa a údržba www stránek | flash | freelance webdesigner | Ostrava

active home
deco


Info

Jako webdesigner na volné noze (freelance) se specializuji na služby v oblasti tvorba www stránek, tvorba webových aplikací a eshopů, webdesign a tvorba flashových prezentací. Ovládám css, xhtml, php, javascript, ajax, actionscript, flash, mysql. Dále zvládnu také ilustrace, ikony, tvorbu bannerů. Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte mně. Tyto stránky jsou kopií původních stránek ghostshape.com, vznikly hlavně kvůli potřeby mít srozumitelnější název.

Proč si vybrat web-projekt?

Určitě Vás zajímá, proč byste si měli vybrat pro vytvoření Vaší www prezentace ze stovek webdesignerů a studií zrovna web-projekt? Protože nabízím velmi výhodný poměr kvality a ceny. Kreativně využívám moderní technologie, zároveň ale dbám na přehlednost a přístupnost www stránek, to vše s ohledem na optimalizaci pro vyhledávače (SEO). Téměř kdykoli se na mě můžete obrátit s dotazem prostřednictvím telefonu, e-mailu, skype, icq i osobně. Dle dohody budu Vaše stránky po vytvoření dále spravovat a aktualizovat za velmi příznivé ceny.

Jak probíhá tvorba www stránek?

Na začátku by měla být víceméně jasná představa o podobě a funkci www prezentace. Pro návrh webdesignu podle Vašich představ jsou velmi užitečné příklady www stránek podobného zaměření a vzhledu. Grafický návrh potom upravuji do té doby, než dojde ke shodě na výsledné podobě. Poté se struktura a vzhled stránek nakódují do XHTML a CSS. Pokud jsou stránky složitější, dynamické, vkládají se do XHTML dokumentu ještě skripty PHP (ty se provádějí na straně sreveru a můžou například do dokumentu vkládat určitý obsah s databáze), které mohou být doplněny ještě javascriptem nebo zkombinovány do moderní technologie AJAX.

V závislosti na požadavcích klienta se tvoří nebo upravuje systém pro správu obsahu www stránek (CMS). Pomocí CMS pak můžeme jednoduše stránky aktualizovat, upravovat, vkládat data do databáze (většinou MySQL) atd. Lze také přidat různé animované flash nebo javascriptové prvky a efekty. Při vytváření textového obsahu www stránek je dobré dodržovat pravidla SEO, což je optimalizace pro vyhledávače (seznam, google..), tak aby se stránky dobře umístily ve vyhledávačích (klíčové slova, titulky, zpětné odkazy atd.).

Tvorba www stránek pomocí Flashe / Flash Webdesign

Pokud chcete nevšední webdesign, interaktivní animované www stránky s nadstandartními funkcemi, které na první pohled upoutají svou vizuální stránkou je pro Vás Flash ta správná volba. Nevýhodou je, že flashové www stránky vyhledávače nepřečtou, to znamená že je prakticky nemožné dostat se na přední místa. Řešením může být vytvoření dvou verzí www stránek.

Co potřebujete k vytvoření www stránek?

Je to hlavně textový obsah, fotografie, struktura webu, názvy položek menu. Pro své www stránky budete potřebovat také hosting a pokud ještě nemáte, tak i svou vlastní doménu (např. www.mojestranky.cz). Po domluvě vše potřebné zařídím bez poplatků.

Další informace

Průměrná doba vytvoření standardních www stránek je asi tři týdny. Svým klientům podle domluvy také poskytuji technickou podporu (icq, email, skype, tel) a provádím aktualizace (údržbu) stránek..